Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

Історична довідка

І С Т О Р И Ч Н А  Д О В І Д К А

про Ленінський районний суд м. Полтави


       Історія створення Ленінського районного суду м. Полтави майже не відома, в зв’язку з втратою більшості архівних документів за роки Великої Вітчизняної війни. Тому історія суду до 80-их років буда зібрана по крупинкам спогадів працівників, які віддали все своє життя суду.

До 50-их років ХХ століття Ленінський районний суд м. Полтави іменувався як народний суд 4-ої дільниці міста Полтави.

З 1943 року його головою суду була обрана Вінокурова Поліна Дмитрівна. В 1944 році вже розпочався розгляд справ.

З грудня 1951 року протягом 2-ох років суд очолював Потапенко Володимир Іванович, який потім був головою Обласного суду Полтавської області.

Після відновлення, в квітні 1952 року, районного поділу міста і створення Ленінського району м. Полтави суд був перейменований в народний суд Ленінського району м. Полтави.

З 1953 року не тривалий час головою суду був Романов Юрій Іванович. Потім, в 60-ті роки головою суду був обраний Яковенко Федір Іванович. В березні 1976 року головою суду обрали Мироненко Ніну Василівну. Саме під час її головування суддею народного суду Ленінського району м. Полтави працював Оніщенко Віталій Іларіонович, який  потім очолював Апеляційний суд Полтавської області. Також суддею нашого суду в ці роки працював Павленко Анатолій Іванович.

В 1982 році головою Ленінського районного народного суду м. Полтави була обрана Мокієнко Олена Григорівна, під керівництвом якої в 1978 році збудоване приміщення, в якому на даний час розташований Ленінський районний суд м. Полтави. На той час, зі спогадів старожилів суду,  в суді за штатним розписом працювало два судді, а кількість працюючих працівників становила 5 чоловік. За часи її роботи, суддею Ленінського районного  суду був обраний Антонов Володимир Миколайович, який на даний час є суддею апеляційного суду Полтавської області.

З червня 1990 року по серпень 2005 року Ленінський районний суд м. Полтави очолював Буленко Олександр Олексійович.

З березня 2006 року по квітень 2014 року Ленінський районний суд м. Полтави очолювала Крючко Наталія Іванівна. 

З квітня 2014 року по 6 вересня 2016 року Ленінський районний суд м. Полтави очолював Андрущенко Сергій Анатолійович.

20 вересня 2016 року зборами суддів Ленінського районного суд м.Полтави головою суду було обрано Чистик Ірину Олегівну.

Штатна чисельність суддів на сьогоднішній день становить 9 суддів. Також, в апараті суду працює 24 державних службовців, 4 патронатних службовців та 4 службовці.

З грудня 2006 року суд розташовується в двох приміщеннях. Головне приміщення за адресою: м. Полтава, вул. А.Кукоби, 37, а друге приміщення за адресою : м. Полтава, вул. Панянка, 38, що є більш зручним як для громади району, так і для здійснення ефективної діяльності суду по виконанню покладених на нього завдань.