Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
14 листопада 2017 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання психіатричної допомоги».
Законом внесено комплексні зміни до Закону України «Про психіатричну допомогу» та окремі зміни до «Основи законодавства про охорону здоров'я», Закону України «Про пенсійне забезпечення», Цивільного, Цивільного процесуального, Кримінального процесуального, Кримінально-виконавчого і Кримінального кодексів України з метою створення реального механізму захисту прав недієздатних осіб та приведення чинного законодавства до міжнародних стандартів надання психіатричної допомоги ув’язненим.
Так, змінами до ст.512 Кримінального процесуального кодексу передбачена обов’язкова участь у судовому засіданні особи, щодо якої вирішується питання про застосування примусових заходів медичного характеру, а також її законного представника та захисника. А ст.514 КПК тепер допускає звернення самої особи до суду про зміну або припинення примусового лікування. Втім у ст.95 Кримінального кодексу застережено, що така заява може подаватися кожні півроку.
Крім того, змінами, проголосованими депутатами до Цивільного процесуального кодексу, передбачається право недієздатної особи звертатися із заявою до суду про поновлення її цивільної дієздатності.
Закон набуде чинності через 6 місяців після оприлюднення.